Biuro wizytówką firmy cz.2

Biuro wizytówką firmy cz.2

Największą inwestycją w meble biurowe będzie zakup biurek, na których pomieszczą się dokumenty, telefon i drukarka, a także zakup kanapy, stołu konferencyjnego i szaf na dokumenty. To spory wydatek, ale nikt nie każe nam inwestować w antyki w stylu ludwikowskim. Poza tym, na początku nie trzeba kupować wszystkiego, dopiero z czasem można inwestować w lepszej jakości meble. Dzięki temu całe oszczędności nie zostaną „zjedzone” przez zakup wyposażenia i starczy nam jeszcze na rozkręcenie biznesu.

IT w małej firmie

Kiedy prezes firmy i jego sekretarka mają już na czym siedzieć i gdzie przyjmować klientów, pozostaje tylko kupno sprzętu elektronicznego, w tym komputerów, drukarki i projektora.

– Jeśli przedsiębiorca nie musi zabierać komputera na spotkania z klientami, lepiej kupić komputer stacjonarny. Ma wygodniejszą klawiaturę, większy ekran i jest praktyczniejszy. Jeżeli sprzęt planujemy zabierać na spotkania i do domu, wtedy laptop pozostaje jedyną alternatywą. Rekomendowałbym inwestycję w urządzenie typu „combo”, które łączy w sobie drukarkę, skaner i ksero. Jeśli w firmie będzie się tylko drukowało sporadycznie jakieś dokumenty wystarczy 200 zł na zwykłą drukarkę atramentową – twierdzi Szymon Retecki, prezes PCDOC Pogotowie Komputerowe.

Obok sprzętu konieczny będzie zakup oprogramowania. Większość bezpłatnych aplikacji można znaleźć w internecie, o ile działalność nie wiąże się z wykorzystaniem specjalistycznych programów, używanych na przykład przez grafików lub architektów. Niektóre aplikacje mogą być wykorzystywane jednak tylko w celach niekomercyjnych. Jeśli oprogramowanie służy celom zarobkowym, wówczas jego twórcom należy się wynagrodzenie. Istotne jest również zabezpieczenie firmy przed ewentualnymi awariami. Partnerzy PCDOC, w ramach abonamentu obejmującego stałą opiekę nad firmą, doradzają przedsiębiorcom w kwestii wyboru sprzętu i oprogramowania. Opieka informatyczna polega albo na osobistej wizycie serwisanta, albo odbywa się zdalnie, z siedziby franczyzobiorcy PCDOC. Wyposażenie biura dla dwóch osób zamyka się w kwocie 16,5 tys. zł. Styl lokalu zależy od prowadzonego w nim biznesu i indywidualnego gustu przedsiębiorcy. Mimo że krzykliwe kolory i abstrakcyjne obrazy nie są mile widziane w profesjonalnie zaprojektowanej siedzibie firmy, to nikt nie zabroni jej właścicielowi pomalować ścian jaskrawą farbą czy powiesić obrazu przedstawiającego kobiecy akt. Wnętrze ma być przyjazne dla pracowników i klientów. Dobry duch lokalu ma w końcu przełożyć się na wyniki finansowe firmy.

Daniel Wilk

Facebook - Komentarze
1 comment

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook - Komentarze