Cukrzyca – choroba cywilizacyjna.

Cukrzyca – choroba cywilizacyjna.

Cukrzyca to prawdziwa zmora naszych czasów. Ta przewlekła choroba metaboliczna nie jest uleczalna, ale trzymanie jej w ryzach poprzez przyjmowanie odpowiednich leków i współpracę z lekarzem diabetologiem, pozwala pacjentowi na długie i niezbyt uciążliwe życie z tym problemem.

Gdzie uzyskać pomoc?

Jeżeli stwierdzono u Ciebie wysoki poziom glukozy we krwi, konieczne będzie odwiedzenie specjalisty od zaburzeń metabolicznych. Diabetolog Opole określi stopnień zaawansowania Twojej choroby i wskaże drogę dalszego postępowania. Ważne jest wychwycić chorobę w odpowiednim momencie i nie pozwolić na jej pogłębianie się. Współpraca z doświadczonym diabetologiem i stosowanie się do jego zaleceń zapobiegnie powstaniu niebepiecznych powikłań tej choroby. Do najpoważniejszych skutków zaniedbanej cukrzycy należą udary, niewydolności nerek, amputacje kończyn, utrata wzroku. 

Diabetolog

Diabetolog

Pacjent z cukrzycą powinien kontrolować poziom glukozy w swojej krwi za pomocą prostego urządzenia pomiarowego. Diabetolog, na podstawie codziennych wyników testów na poziom glukozy we krwi, zdecyduje o rozwoju przyszłego leczenia. Być może konieczna będzie dynamiczna modyfikacja zaleceń lekarskich.

Dobry diabetolog Opole dobierze w taki sposób leki i dawki dla konkretnego pacjenta, że nasilenie objawów choroby zmniejszy się i opóźni występowanie powikłań. Postępu choroby, jaką jest cukrzyca nie da się wprawdzie zatrzymać, ale można go znacznie spowolnić. Daje to chorym możliwość uczestniczenia w normalnym życiu i aktywności zawodowej.

Facebook - Komentarze

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook - Komentarze