Dodatkowe funkcjonalności odzieży militarnej, o której nie mieliśmy pojęcia

Dodatkowe funkcjonalności odzieży militarnej, o której nie mieliśmy pojęcia

Pakowne kieszenie typu cargo oraz ściągacze to niejedyne dodatkowe rozwiązania, zastosowane w wysokiej jakości odzieży militarnej. Odzież militarna znanych i powszechnie szanowanych producentów cechuje się szeroką funkcjonalnością. Wykorzystane w jej przypadku rozwiązania przydają się w najmniej oczekiwanym momencie. Niekiedy potrafią nam znacząco ułatwić życie. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy jej zakupie?

  • Wkładki ochronne, a dokładnie możliwość ich stosowanie. Odzież militarna jest powszechnie wykorzystywane w szczególnie trudnych warunkach – w górach, w lesie, w czasie dłuższych wypraw i na wycieczkach rowerowych. Jak sama nazwa wskazuje, często korzystają z niej organizacje militarne i paramilitarne. Nic więc dziwnego, że producenci zadbali o dodatkową ochronę newralgicznych miejsc. Wkładki ochronne na kolana, łokcie i „siedzenie” zwiększają komfort użytkowania odzieży w terenie, a dodatkowo zwiększają jej wytrzymałość.
  • Szybkoschnący materiał. Niewielu właścicieli ubrań z gatunku odzieży militarnej wie, że tkanina, z której zostały wykonane jest szybkoschnąca. Jak możemy to wykorzystać na co dzień? Odzieży militarnej niestraszny deszcz, śnieg bądź grad. Co więcej, bez większych przeszkód możemy przeprawić się w niej przez rzekę czy strumyk. Jako że szybko schnie, wystarczy dosłownie kilkanaście minut by znów cieszyć się komfortem.
odzież militarna

odzież militarna

  • Regulacja pasa. Nie ma nic bardziej niewygodnego, aniżeli pasek do spodni. W czasie dłuższych wypraw męczący pas uniemożliwia swobodne oddychanie. Nierzadko krępuje i uciska. Dłużej niezdejmowany zostawia nieestetyczny i często bolesny ślad na brzuchu. Odzież militarna – w tym przypadku spodnie – posiadają wygodna regulację pasa. Te praktyczne rozwiązanie pozwala dostosować spodnie do naszej aktualnej sytuacji. Po większym posiłku nie musimy martwić się tym, że dalsza podróż będzie niekomfortowa.
Facebook - Komentarze

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook - Komentarze