Jak podłączyć żyrandol?

Jak podłączyć żyrandol?

Żyrandol to popularne oświetlenie, które często gości w polskich domach. Okazuje się, że podłączenie żyrandola nie jest trudnym zadaniem. Musimy pamiętać o kilku kwestiach, dzięki czemu cały proces przebiegnie bezpiecznie i komfortowo. Jak podłączyć żyrandol? Co jest najważniejsze? O czym trzeba wiedzieć?

Ważne kwestie

Powinniśmy mieć na uwadze zachowanie bezpieczeństwa. Jest to bardzo ważna zasada, o której trzeba pamiętać podczas prac elektrycznych. Kolejny aspekt to przygotowanie potrzebnych akcesoriów i narzędzi. Do połączenia lampy potrzebujemy śrubokrętu, próbnika napięcia, noża, wiertarki lub wkrętarki, taśmy izolacyjnej i oczywiście żyrandola. Podczas podłączania trzeba mieć na uwadze kolory kabli. Niebieski lub szary jest neutralny, czarny lub brązowy oznacza fazę, a żółto-zielony uziemienie. Najłatwiejszy schemat obejmuje połączenie kabli o takich samych kolorach.

Podłączenie żyrandola

Podłączenie lampy na jedną żarówkę jest bardzo łatwe. Jeśli z wiszącej lampy wystają dwa kable, jeden z nich łączymy z kablem fazowym wystającym z sufitu, a drugo z przewodem zerowym. W sytuacji, gdy z żyrandola wystaje dodatkowo ochronny przewód, trzeba do podpiąć do żółto-zielonego kabla, wystającego z sufitu. Proces podłączenia żyrandola na dwie żarówki przebiega podobnie. Wystarczy wyłączyć zasilanie i za pomocą kostki i śrubokrętu połączyć kable za pomocą danych kolorów.

Gustowny żyrandol stanowi ozdobę w wielu domach. To lampa niezwykle elegancka i wygodna, która zapewnia komfort domownikom.

Facebook - Komentarze

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook - Komentarze