Jesienni nieproszeni goście

Jesienni nieproszeni goście

Jesień, a szczególnie początek jesieni, to czas w którym do naszych domów mogą zawitać nieproszeni goście. Myszy i szczury szukając schronienia przed zimą zaczynają masowo pojawiać się w domach. Problem dotyczy nie tylko domów położonych w bliskim sąsiedztwie pól i lasów. Jeśli już zadomowią się na dobre, to bardzo trudno jest się ich pozbyć.

Jak chronić się przed inwazją myszy i szczurów?

Jest sporo domowych sposobów na pozbycie się tych szkodników. Myszy nie lubią zapachu mięty, rumianku, suszonych liści wrotyczu, dziewanny, świeżych liści pomidorów. Niemiły jest również dla nich zapach octu i lakieru do włosów. Prawdziwym skarbem w domu, będzie też kot, który tych gryzoni nie uważa za swoich przyjaciół. W sprzedaży pojawiły się specjalne urządzenia emitujące ultradźwięki nieprzyjemne dla gryzoni.

dezynsekcja

dezynsekcja

Bardziej drastyczną metodą są specjalne pułapki na myszy, chociaż można zaopatrzyć się w ich bardziej humanitarną wersję tak zwaną żywołapkę. Do tępienia myszy i szczurów używane są też specjalne trutki. Jednak jeśli w domu są małe dzieci i zwierzęta domowe, to takie działanie może być nieco ryzykowne. Szczury, to zwierzęta, których trudniej od myszy jest się pozbyć. Warto wiedzieć, że szczury, to najszybciej rozmnażające się gryzonie. Niekiedy jedynym skutecznym sposobem pozostaje Dezynsekcja Wrocław. Specjalistyczna firma bardzo szybko poradzi sobie z tego typu nieproszonymi gośćmi. Szukając firmy zajmującej się deratyzacją, należy sprawdzić czy ma ona odpowiednie certyfikaty i zaświadczenia. Współpraca z profesjonalistami da pewność, że szkodników pozbędziesz się w szybkim czasie. Koszt przeprowadzenia deratyzacji w budynku mieszkalnym jest zależny od jego powierzchni oraz użytych środków.

Szczury i myszy, to nosiciele wielu groźnych dla człowieka chorób. Szczury mogą przenosić na ludzi, takie choroby, jak: tyfus plamisty, histoplazmozę, szczurzą gorączkę, hymenolepiozę, chorobę Weila. Myszy przenoszą salmonellozę, oraz inne pasożyty i zarazki niebezpieczne dla człowieka.

Joanna Włoch

Facebook - Komentarze

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook - Komentarze