Kulturysta Michael Louvel – Ucieczka w życie cz.2

Kulturysta Michael Louvel – Ucieczka w życie cz.2

Rekordy na każdym kroku

Tym razem przymierza się do drążka i już wiadomo, że za chwilę będzie podciągał się na jednym ręku. Tak na oko waży 85-90 kg, więc ma co dźwigać.

I znowu wygląda to nieprawdopodobnie, ale Michael wyrównuje swój rekord: 8 podciągnięć!

MICHAELA LOUVEL

Jego ulubionym ćwiczeniem są jednak przysiady, bo w tej konkurencji nie ma prawie żadnych ograniczeń. Wprawdzie podtrzymywanie gryfu za głową przy pomocy jednej ręki nie jest wygodne, przynajmniej tak to się wydaje obserwatorom, ale nasz bohater przywykł już do chwytu w miarę bezpiecznego. Na ile jest to pozycja „bezkolizyjna”, najlepiej świadczy fakt, że jego rekord w przysiadzie wynosi 200 kg.

Kiedy się zbierze i przeanalizuje te wszystkie informacje, wyraźnie widać, że Michael, mimo inwalidztwa utrudniającego życie na co dzień, osiągnął wręcz niebotyczne wyniki. A ile by osiągnął, gdyby nie jedna pechowa noc w maju 1997 roku?

Ryzykowna podróż

Jest noc, pada drobny deszcz. Szosa, po której jedzie samochód, zrobiła się śliska, ale ponieważ nikogo nie widać ani z przodu, ani z tyłu, więc kierowca nie żałuje maszynie gazu. Jest młody, ma dopiero 22 lata. Niecierpliwość, która jest z reguły cechą młodego wieku, powoduje, że chłopak przyspiesza – chce jak najszybciej dojechać do Nicei, gdzie ma swój dom.

Z obydwu stron widać ciemne ściany lasu. Nagle jedna z nich wyrasta przed samochodem. Okazuje się, że w tym miejscu szosa gwałtownie skręca w lewo. Światło reflektorów oświetla przeszkodę, której już nie da się ominąć. Mimo to chłopak naciska pedał hamulca, może robi to zbyt mocno, bo w ciągu sekundy tylne koła przestają się toczyć, samochód wpada w poślizg i z całym impetem uderza w aluminiową barierkę ochronną, wyginają i przelatuje na drugą stronę.

SPIS TREŚCI

Kulturysta Michael Louvel – Ucieczka w życie cz.1

Kulturysta Michael Louvel – Ucieczka w życie cz.2


http://www.gimsycow.com.pl/kulturysta-michael-louvel-ucieczka-w-zycie-cz-3/
http://www.gimsycow.com.pl/kulturysta-michael-louvel-ucieczka-w-zycie-cz-4/

Facebook - Komentarze

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook - Komentarze