Lampy w domu.

Lampy w domu.

Odwiedziny sklepów z lampami, czy to stacjonarnych czy internetowych, przyprawia klienta o prawdziwy zawrót głowy. W ofercie występuje takie bogactwo, że trudno sobie wyobrazić, by nie znaleźć najbardziej wymyślnej i wymarzonej propozycji. Mamy tutaj wszystko od ozdobnych, ciężkich, bogato zdobionych żyrandoli z kryształami czy świecznikami, po proste, nowoczesne lampy o smukłej formie.

Lampy wewnętrzne

Lampy wewnętrzne

Wybór lamp do domu to jedna z decydujących kwestii, które będą wpływać na nasze samopoczucie podczas zamieszkiwania i przebywania w poszczególnych pomieszczeniach. Dobór odpowiedniego źródła światła i jego mocy to cechy, które będą wpływać na nasz nastrój i skuteczność pracy np nad zadaniami domowymi. Dobre światło, jasne światło warto zastosować w łazience, gdzie dokonujemy codziennych zabiegów kosmetycznych. Naświetlić należy szczególnie pomieszczenia z ograniczonym dostępem światła słonecznego, czy z oknami usytuowanymi od strony północnej budynku.

Rola lamp.

Oprócz funkcji oświetleniowej, lampy w naszych wnętrzach są elementem aranżacji i pełnią funkcję ozdobną. Musza pasować do ogólnej koncepcji układu pomieszczenia, a nie być przypadkowo dobranymi indywidualnymi tworami.

Jeżeli już zaplanujesz w jakim stylu urządzasz swój salon, powinieneś potem konsekwentnie stosować się do reguł, które narzuca dany styl. Inaczej skażesz swój dom na aranżacyjny i nieładny chaos.

Znaczna część budujących, urządza swoje nowe salony na wzór nowoczesnych wnętrz w stylu minimalistycznym. Dominują tu lekkie meble, ograniczona ilość tkanin, raczej plastik, szkło i metal. Będą tutaj idealnie pasowały nowoczesne lampy, najlepiej także z widocznymi elementami metalowymi i odkrytą żarówką. Nowoczesne przestrzenie cechują się sterylnością i świetlistością. Zadbaj o to stosując odpowiednią ilość źródeł światła. Oprócz lamp wiszących, możesz zastosować proste, stojące lampy. Dobrą grę świateł stworzą halogenki i miejscowe podświetlenia, nadające klimatu i nieco ocieplające proste, minimalistyczne, sterylne wnętrza.

 

Facebook - Komentarze

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook - Komentarze