Nie zapomnij o wymianie opon

Nie zapomnij o wymianie opon

W obecnych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez własnego samochodu. Jest to dla nas spore ułatwienie. Jednak posiadając własny samochód, musimy pamiętać o wielu ważnych aspektach. Co to takiego?

Wymiana opon

Na pewno bardzo ważna jest sezonowa wymiana opon. Opony w swoim samochodzie wymieniamy dwa razy w roku. Zawsze na zimę oraz na wiosnę. Nie powinniśmy odwlekać tego. Szczególnie gdy zmieniamy opony letnie na zimowe. Czasami minimalny mróz, może spowodować poważne problemy na drodze. Eksperci polecają wymianę opon już w październiku lub z początkiem listopada. W tych okolicach najczęściej zdarzają się pierwsze przymrozki.

Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której zima nas zaskoczy w styczniu, czy też lutym. Jest to nie do przyjęcia. Także na oponach zimowych nie możemy jeździć do lata. Wysokie temperatury działają na opony zimowe niekorzystanie i doprowadzają do ich zniszczenia. Wymianę opon przeprowadzajmy tylko w autoryzowanych serwisach. Nie oszczędzajmy na tej usłudze. Jest to nie do przyjęcia. Pamiętajmy, że chodzi o nasze bezpieczeństwo.

Coroczny przegląd

Nie możemy także zapominać o przeglądzie. Przeglądy rejestracyjne są wykonywane na autoryzowanych stacjach kontroli pojazdu. W przypadku samochodu używanego jesteśmy zobowiązani do wykonania przeglądu raz w roku. Jazda samochodem bez ważnego przeglądu technicznego jest niedopuszczalna i grozi mandatem. Musimy to mieć na uwadze i przestrzegać wszelkich terminów.

Świetnie sprawdzą się przypomnienia w telefonie, informujące nas o konieczności wymiany opon oraz wykonania przeglądu technicznego.

Facebook - Komentarze

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook - Komentarze