Odzież uliczna – co to takiego?

Odzież uliczna – co to takiego?

Rok dwa tysiące osiemnasty przyniósł nieoczekiwany wzrost zainteresowania tzw. odzieżą uliczną, która do tej pory egzystowała sobie w spokoju obok patriotycznych czy dresowych ubrań.

Czym ta odzież się charakteryzuje? Odzież uliczna to przede wszystkim koszulki z nadrukami, dżinsy, spodnie dresowe, bluzy zwykłe, z nadrukami, patriotyczne, do tego drobne dodatki w postaci metalowych wisiorków czy łańcuchów. Najkrócej mówiąc: bazuje na stylu ulicznym, który w Polsce popularny jest między innymi dzięki masie amerykańskich filmów, przedstawiających często dzieci ulicy. I nie mówię tu w negatywnym wydźwięku – co to, to nie. Odzież ta jest unikatowa, niepowtarzalne i naprawdę dobrze wygląda, wręcz cholernie dobrze.

Odzież uliczna

Odzież uliczna

Patriotyczne ubrania nawiązują do ważnych wydarzeń w dziejach Polski, przypominają o zapomnianych bohaterach wojennych czy pokazują, że Polacy są gotowi oddać życie za swój ukochany kraj. Bluzy z datami czy podobiznami żołnierzy można obecnie nabyć w każdym odzieżowym sklepie i to w rozsądnych cenach.

Odzież uliczną początkową była rozpowszechniana w małych miasteczkach czy dzielnicach większych miast przez subkultury pokroju skinów i dresiarzy. Od pewnego czasu natomiast w odzieży tej gustują nawet przeciętni mieszkańcy Wygwizdówka Wielkiego.

Nie ma jasno określonych odbiorców tego typu ubrań. Są one uniwersalne, dostępne w każdym rozmiarze, więc z powodzeniem mogą nosić je kobiety, jak i mężczyźni, a także małe dzieci, choć te ostatnie nie zawsze zdają sobie sprawę z wagi wydarzeń, o jakich opowiada ich koszulka. Negatywne zdanie na temat odzieży ulicznej ma często starsze pokolenie, które pamięta jeszcze piekło wojny lub miało okazję żyć wśród weteranów. Ubrania patriotyczne przypominają im bowiem te bolesne doświadczenia, ale coraz większa grupa emerytów przekonuje się do tego typu odzieży.

Kolejnym ciekawym zagadnieniem jest wpływ, jaki te ubranie mają na człowieka. Osoba je nosząca podnosi swoją pewność siebie, może dlatego, że odzież uliczna pomogą wyrazić swój indywidualizm? Kto wie.

Facebook - Komentarze

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook - Komentarze