Odzież uliczna

Odzież uliczna

Odzież uliczna – ubrania dla ludzi z charakterem

Mianem odzieży ulicznej określa się kolekcje przeznaczona dla osób, które cenią sobie swobodny i aktywny styl życia. I jak sama ta nazwa wskazuje: nie straszne im uliczne akcje, rozrywki i otwarta przestrzeń miasta. Oryginalność, wiarygodność i wyrazistość – to cechy stylu ulicznego, który przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Styl uliczny jest wybierany przez ludzi aktywnych fizycznie, uprawiających sporty kontaktu i akrobacji i generalnie gotowych do realizacji wyzwań indywidualnych oraz grupowych.

Sklepy z odzieżą uliczną – oferty dla osób odważnych, zdecydowanych i wyluzowanych jednocześnie

Odzież uliczna

Odzież uliczna

Kreatorzy ofert z odzieżą uliczną przygotowują coraz więcej kolekcji przeznaczonych dla street’artowców, deskorolkowców, a także środowisk kibiców. Nie zabraknie wśród jej fanów także uprawiających aktywnie sporty walki. Wybierają oni najchętniej luźne koszule, bluzy, tank topy, koszulki polo, kurtki, chusty i kominiarki. Słowem: to wszystko, co ułatwia aktywność w ulicznych, luźnych warunkach.

Odzież uliczna to także odzież patriotyczna

Wielu projektantów ubiorów do odzieży ulicznej zalicza również odzież patriotyczną. Jakościowo i materiałowo nie różni się ona od zwykłej, neutralnej odzieży ulicznej. Dodatkową jej cechą jest obecność znaków i symboli patriotyzmu. Patrioci znajdą tu koszulki z Orłem Białym, symbolami Polski Walczącej i napisami oddającymi cześć bohaterom historii Polski. Zasadniczo odzież patriotyczna jest więc jedynie wzbogaconą o elementy narodowe i patriotyczne odzieżą uliczną. Dominują w tym zakresie polscy projektanci i producenci, co także jest ważne w wyborach konsumenckich osób ceniących sobie wartości patriotyczne. Obecnie dostępne są także produkty odzieży patriotycznej dla kobiet i dzieci, co szczególnie cieszy młodych ojców mogących zakupić synom na przykład śpiochy z Orłem Białym. W ten sposób wartości patriotyczne można kultywować w rodzinie od najmłodszych lat.

Światowi producenci odzieży ulicznej

Obecnie w Polsce dostępne są także marki światowych projektantów i producentów odzieży ulicznej, takich jak: Extreme Hobby, Omerta Clothes, Patriotic, Madman, Chada Proceder, Bad Boy, Holy Pain, Clinch Gear, Aquila i Patriot Brand. To lista najbardziej znanych firm, ale coraz częściej możemy już liczyć na polskie, lokalne próby produktowe. I dobrze, bo odzież uliczna to przede wszystkim wolność wyboru.

Facebook - Komentarze

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook - Komentarze