Ręczne wózki paletowe – podstawowe typu

Ręczne wózki paletowe – podstawowe typu

Nie sposób jest wymienić wszystkich rodzajów wózków widłowych, jakie dostępne są w sklepie. Co więcej, producenci dokładają wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania swoich Konsumentów. Stąd też, znane nam tradycyjne rozwiązania są nieustannie unowocześniane. Jeśli chodzi o ręczne paleciaki, wyróżniamy cztery najpopularniejsze typy.

Podstawowy ręczny wózek paletowy unoszący

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest oczywiście model podstawowy – ręczny wózek paletowy unoszący na wysokość dwudziestu centymetrów. Paleciaki te są powszechnie wykorzystywane do transportu towaru zlokalizowanego na paletach. Ręczne wózki paletowe znajdziemy zarówno na halach magazynowych jak i na halach produkcyjnych, a także w hurtowniach i sklepach (Tesco, Auchan, Żabka, Fresh, Małpka Express, Biedronka, Lidl, Kaufland i innych). Łatwe w obsłudze, proste w naprawie, wygodne i stosunkowo tanie – przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym Odbiorcom.

Wózek paletowy

Wózek paletowy

Ręczny wózek paletowy „ważący”

Mówiąc o ręcznych wózkach paletowych ważących mamy na myśli dwa rozwiązania: ręczne wózki paletowe wyposażę we wskaźnik wagi bądź ręczne wózki paletowe wyposażone w profesjonalny system ważący. Obydwa typy sprzyjają szybkiemu ważeniu towaru, bez konieczności jego ściągania i przekładania na osobne urządzenie ważące. Ręczne wózki paletowe z wagą bądź systemem ważącym doskonale sprawdzą się przy rozliczeniach z kontrahentami, a także wszędzie tam, gdzie wymagana jest stała kontrola wysyłanego bądź przyjmowanego towaru.

Ręczny wózek paletowy masztowy

Ręczne wózki paletowe masztowe – jak sama nazwa wskazuje – pozwalają unieść ładunek osadzony na paletach na stosunkowo dużą wysokość (nawet do dwóch metrów). Paleciaki te doskonale sprawdzą się przy transporcie ładunków do tysiąca kilogramów. Dodatkowo, ręczne wózki paletowe masztowe mogą pełnić rolę wyposażenia pojazdów transportowych pozbawionych rampy (do rozładunku).

Ręczny wózek paletowy wykonany ze stali nierdzewnej

Na koniec warto wspomnieć o ręcznych wózkach paletowych wykonanych ze stali nierdzewnej. Rozwiązania te przeznaczone są do pracy w szczególnie ciężkich warunkach. Ręczne wózki paletowe stalowe doskonale sprawdzą się w branży spożywczej.

Wybierając ręczny wózek paletowy winniśmy kierować się przede wszystkimi własnymi preferencjami i aktualnymi potrzebami firmy. Poza ceną, ważną kwestią jest także dostępność części zamiennych oraz punkt serwisowy. W niektórych przypadkach konieczne jest bowiem przetransportowanie wózka poza granice polski celem jego naprawy.

Facebook - Komentarze

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook - Komentarze